AZ ÖTÖDIK HADOSZLOP
SZRTI - Audie 2010.09.21. 11:25
Mivel gyermekeink a legtudatlanabbak e téren, s egyúttal a legkiforratlanabbak még, ezért ők a legvédtelenebbek is egyúttal. Nem véletlen tehát, hogy a potenciális áldozatok zömét ebben a korban ejtik csapdába. Épp ezért véleményünk szerint, aki kiskorúnak ad el, vagy szoktat rá drogra, annak a legsúlyosabb büntetést, akár halálbüntetést kell kiszabni. No persze arról se felejtkezzünk el, hogy aki már egyszer függővé vált, az függőségének arányában egyre inkább rávehető BÁRMIRE! Még fizikai vagy lelki kényszert sem kell vele szemben alkalmazni. Elég csak a következő adag reményét megcsillantani számára. S ez beláthatatlan következmény! Óriási a felelősségünk! ... S mivel tudjuk, hogy a drogok (alkohol, kábítószer, gyógyszer, stb, mint tudatmódosító szerek ) a legmegfelelőbbek egy társadalom lebontására, életerejének lerombolására, védekező képességének megszüntetésére. ... Elmondhatjuk, tehát hogy a függőség a legalkalmasabb a hódítás után megmaradt túlélők maximálisan engedelmessé tételére.
AZ ÖTÖDIK HADOSZLOP
Drogháború Magyarországon 1.
A drog bizonyos elterjedését és megszüntethetőségét tekintve hasonlatos az alkoholhoz, vagy “legősibb mesterséghez”.
Ahogy fizetett szexuális szolgáltatók, (prostituáltak) vagy az alkohol mindig is jelen voltak a történelmünk során, úgy a különböző hallucinogénok, drogok is régóta kísérik életünket.
Csak épp mai világunkban, már ezek is “műanyagok”, azaz szintetikus úton előállított szerek lettek. Az egészségre mért romboló hatásuk, máig sem teljesen ismert. Némelyikük esetében a függőség akár már egyetlen alkalom után is kialakulhat.
Azonban jó néhány, s a videóban szereplő szintetikus tudatmódosító szer hosszútávú hatásairól a szervezetben, szinte alig-alig lehet tudni valamit. S e tudás birtokában is jobbára csak a kifejezetten a függőséggel vagy toxikológiával foglalkozó szakemberek egy része van.
Azt persze mindenki tudja, hogy a drogfogyasztás káros!
Akár az alkoholizmus, noha rövid- és hosszútávú hatásuk nem egyforma, azonban romboló hatásuk mind a szervezetre, mind a közösségre szinte felmérhetetlenül kártékony.
De persze igen jó üzlet is egyben!
|
Bár e tekintetben a dohány is hatalmas profitot termel nemcsak az előállítóinak, hanem az államnak is! Amíg ez utóbbi legális, ezért az állam is jó nagyot “kaszál” belőle, különböző adók formájában, addig a kábító- és tudatmódosító szerek óriási bevételéből, leginkább az illegális előállítok és terjesztő hálózatuk keres a legtöbbet.
Noha egyéb csatornákon azért ebből a pénzből jut másoknak is, (akár az állami szektor résztvevőinek is, s nem is feltétlenül legálisan), akik e szervezeteket segítik, tevőlegesen vagy hallgatólagosan. |
Sőt legálisan magának az államnak is – pl. gyógyszerek, stb. esetében – szintén adó formájában.
Azonban azt bizton feltételezhetjük, hogy míg különféle tudatmódosító -, hallucinogén -, alkohol -, dohány - termékek hatalmas nyereségének legfőbb tulajdonosai csak a hasznot élvezik, addig a legnagyobb áldozatot és költséget, melyet ezen szerek egészség – és közösség károsító hatása elleni védekezésre kell fordítani, mégis az állam, pontosabban, az állam adófizető polgárainak nyakába zúdították.
Ennyit most az anyagiakról, az “üzletről”, mely igen közeli kapcsolatban áll a bűnözéssel, méghozzá ennek szervezett formájával, a maffia bűnözéssel. És mint tudjuk ez nemcsak az illegális szektorban van jelen.
|
Ami azonban a legfájóbb és legkártékonyabb e témában, az az, hogy a függőségbe kerülők túlnyomó többsége gyermek. Gyermekként kerül kapcsolatba e szerekkel, és valójában még mindig zavaros és részleges, vagy épp megtévesztő információi vannak arról, hogy micsoda veszélynek teszik ki magukat.
Ez pedig annál is aggasztóbb, mert a bevezetés szakaszában, még lappangó a dolog, azonban mire segítséget nyújtani tudó és akaró szülők vagy a környezet tudomást szerez róla, addigra többnyire már függővé is vált a serdülő fiatal.
Amit pedig hazánkban, - valljuk be – az eléggé összehangolatlanul, szervezetlenül meglévő védekezési mechanizmusok nyújtani tudnak, az bizony elégtelen. Épp ezért nem is gátolja komolyan e szerek elterjedését.
Ráadásul az ezen törekvések nem túl erős hatásait lebontják és semlegesítik az olyan kezdeményezések, “felvilágosító előadások”, melyek a könnyű drogok legalizálását célozzák, illetve azok hatásait bagatelizálják.
|
Ebben pedig olyan szervezetek is szerepet játszanak, melyek gyakorta élvezik nemcsak a legalitást, (véleményünk szerint) henem az anyagi támogatást is.
A médiák “erkölcs lazító” - de nevezhetjük inkább erkölcs romboló - hatású szenny áradatának köszönhetően, a bűn, már nem is annyira tűnik bűnnek a szegényes lelkületű, vagy beszűkült tudatú média fogyasztó számára, a rossz pedig inkább egy fajta jónak a bemutatott változatává züllött.
Akinek eltűntek a skrupulusai, (aggály, ami visszatart egy cselekvéstől) azoknak egészséges erkölcse nem szólaltatja meg azonnal, azt a bizonyos vészcsengőt, ezért az ilyen ember, igen könnyen áldozatul esik.
|
A lejtőn pedig nehéz megállni, minél gyorsabban halad rajta lefelé a szerencsétlen, annál nehezebb a megállás, és annál keservesebb, és gyötrelmesebb, vagy akár lehetetlen a visszaút!
Mivel gyermekeink a legtudatlanabbak e téren, s egyúttal a legkiforratlanabbak még, ezért ők a legvédtelenebbek is egyúttal. Nem véletlen tehát, hogy a potenciális áldozatok zömét ebben a korban ejtik csapdába.
Épp ezért véleményünk szerint, aki kiskorúnak ad el, vagy szoktat rá drogra, annak a legsúlyosabb büntetést, akár halálbüntetést kell kiszabni.
No persze arról se felejtkezzünk el, hogy aki már egyszer függővé vált, az függőségének arányában egyre inkább rávehető BÁRMIRE! Még fizikai vagy lelki kényszert sem kell vele szemben alkalmazni. Elég csak a következő adag reményét megcsillantani számára. S ez beláthatatlan következmény!
|
Ezért óriási a felelősségünk!
A szülők, az egyházak, az iskolák, a helyi közösségek felelőssége, de a társadalomé sem kisebb! Az állam, vagyis a kormányzat és a közhivatalok semmiképpen sem vonhatják ki magukat ebből.
De ezzel az összetett küzdelemmel más írásban foglalkozunk még. Mert ez rendkívül szerteágazó társadalmi- és egyéni probléma is. Melyre a válaszoknak is a társadalomból és az egyénből kell fakadnia.
S mivel tudjuk, hogy a drogok (alkohol, kábítószer, gyógyszer, stb, mint tudatmódosító szerek ) a legmegfelelőbbek egy társadalom lebontására, életerejének lerombolására, védekező képességének megszüntetésére.
Gondoljunk csak az indián törzsek védekező képességének tüzes vízzel való legyengítésére, vagy a 60-as évek végének a Fekete Párducok afro-amerikai ellenállási mozgalmának droggal való felszámolására. (Nevezetesen a CIA titokban elterjesztette a nehéz drogokat a gettókban.)
Elmondhatjuk, tehát hogy a függőség a legalkalmasabb a hódítás után megmaradt túlélők maximálisan engedelmessé tételére.
Audie
|