A TERMÉSZETROMBOLÁS: ÖNZÉS!
SZRTI - Audie 2010.11.20. 10:17
NAGYBAN, azaz az állami-, ipari- és bolygó méretű önzés már egészen más kérdés! A visszafordítás, ha épp nem lehetetlen, mindenképpen olyan bolygó-, országos - és ipari méretű összefogást igényel, mely úgy tűnik lehetetlen. Ez pedig csak egyet eredményezhet a PUSZTULÁST! (A pénz világában ugyanez az önzés okozza, nemzetek eladósodását, háborúikat, és állampolgáraik halálát, egészségének lerombolását végső soron ember milliók kiirtását!)Ennek a hatalmas önzésnek egy szeletéről , az ipari gyártással járó környezetrombolásról szól az alábbi film. Mely egyértelműen kimondja, hogy a FŐ FELELŐSÖK A MULTIK és a KORMÁNYOK. Ami megoldást jelenthet az pedig nem más mint a hatalom, az irányítás átvétele a károk okozói felett. Rehabilitációs és környezetbarát technológiák felhasználásával, talán menthető, ami még megmaradt.
Mezőgazdasági célra felégetett dzsungel (dél Mexikó)
A TERMÉSZETROMBOLÁS: ÖNZÉS!
A REND mely Földön a természet körforgása, olyan folyamat, mely fenntartható, normális életet biztosít minden benne élő számára.
Ám ebbe a körforgásba az ember mindig beleavatkozik. Ez önzés! Az önzés, amíg egy határt nem lép át addig nem veszélyesen ártalmas másokra és a környezetre.
A normálison túli önzés az, ami rombol. A mikor átlépi a normális határt, korlátolt és felelőtlen viselkedésben nyilvánul meg. Ez kicsiben és nagyban egyaránt bűn!
Ha csak KICSIBEN nézzük, akkor ez a viselkedés csak saját magunknak és közvetlen környezetünknek ártalmas. Megmérgezi kapcsolatainkat, viszonyainkat, környezetünket. Közvetlen környezetünkben és kapcsolatainkban okozott kár azonban viszonylag könnyen, bár sok odafigyeléssel, tudatossággal gondoskodással és helyreállítással visszafordítható és egyensúlyba hozható.
|
NAGYBAN, azaz az állami-, ipari- és bolygó méretű önzés már egészen más kérdés! A visszafordítás, ha épp nem lehetetlen, mindenképpen olyan bolygó-, országos - és ipari méretű összefogást igényel, mely úgy tűnik lehetetlen. Ez pedig csak egyet eredményezhet a PUSZTULÁST! (A pénz világában ugyanez az önzés okozza, nemzetek eladósodását, háborúikat, és állampolgáraik halálát, egészségének lerombolását végső soron ember milliók kiirtását!)
Ennek a hatalmas önzésnek egy szeletéről , az ipari gyártással járó környezetrombolásról szól az alábbi film. Mely egyértelműen kimondja, hogy a FŐ FELELŐSÖK A MULTIK és a KORMÁNYOK.
|
Ami megoldást jelenthet az pedig nem más mint a hatalom, az irányítás átvétele a károk okozói felett.
Rehabilitációs és környezetbarát technológiák felhasználásával, talán menthető, ami még megmaradt.
Ha azonnal megszüntetnénk ezeket a környezetkárosító tevékenységeket, még akkor is a folyamatok és a természetrombolások okozta sérülések és károk egy része visszafordíthatatlan marad, sajnos a tudományos világ is elég borúlátó ennek megítélésben.
Vagyis, ha magunk és a fenti felelősök mindent megtesznek is (bár nem önként!) hogy megállítsák ezt a hatalmas rombolást, és a károkozások helyreállítására szentelnének ugyanakkora pénzeket, még ebben az esetben is Isten segítségére és a természet öngyógyító rendjére kell bíznunk magunkat. Tudomásul véve azt, hogy ez a regeneráció sokkal hosszabb időt vesz igénybe, mint mint maga a rombolás.
S valljuk be, e téren nem számíthatunk gyors eredményre, ami pedig azt jelenti, hogy leromlásunk, még hosszú évtizedeik folytatódni fog így is, a lassulás sokáig fog tartani, és a megújulás sem lesz gyors.
Ám ez csak abban az esetbe lenne így, ha már most abbahagynák e világméretű károkozást. Ami pedig önként nem fog bekövetkezni, csak ha kikényszerítjük! Az embermilliók egy jó része azonban nem is látja ezt, és a rombolásokról is csak homályos információkkal rendelkezik.
Ezért ezzel egyidejűleg fokozni kell a károkozások és következményeik felderítését, mértékének vizsgálatát, mérését továbbá a felvilágosító- és ismeretterjesztő információk továbbítását! Mert ezt a hatalomátvételt, és a kikényszerítést, csak tudatos és felelősséget érző és vállaló közösségek tudják keresztülvinni. S minél többen vagyunk, annál nagyobb kényszerítő erőt képviselünk.
Tehát a cél a tudatosság, öntudatosság, érdekképviselet, és az összefogás, a közös AKARAT, mert ez a siker, azaz túlélésünk, élhető életünk egyetlen záloga! S mint tudjuk az akarat hegyeket mozgat.
Audie
|