Kutyatámadás HÍR
SZ.M. 2011.03.13. 23:01
Két kutyatámadás is történt a múlt héten, az egyik Február 27.-én Leányfalun, a másik 28.-án Rózsaszentmártonban. A rózsaszentmártoni eset áldozata egy 88 éves férfi volt, akit már lakása közelében feltehetőleg a szomszédjának szabadon lévő 3 nagytestű kutyája támadott meg. Az idős ember a helyszínen belehalt a sérüléseibe. A leányfalui kutyatámadás más típusú eset volt. Itt egy 52 éves férfit ért támadás, aki az ebet sétáltatta. A média híradások szerint az eb, egyszerre hirtelen megvadult, és a férfi fejére támadt, szinte megskalpolva azt. Szerencsére ő nem halt meg.
Kutyatámadás
Két kutyatámadás is történt a múlt héten, az egyik Február 27.-én Leányfalun, a másik 28.-án Rózsaszentmártonban.
A rózsaszentmártoni eset áldozata egy 88 éves férfi volt, akit már lakása közelében feltehetőleg a szomszédjának szabadon lévő 3 nagytestű kutyája támadott meg. Az idős ember a helyszínen belehalt a sérüléseibe. A támadó kutyák közül egyet a Hatvani Rendőrkapitányság kiérkező rendőrei kilőttek, egy másikat megsebesítettek. A harmadik kutya elmenekült, de felkutatása azonnal megkezdődött.
A leányfalui kutyatámadás más típusú eset volt. Itt egy 52 éves férfit ért támadás, aki az ebet sétáltatta. A média híradások szerint az eb, egyszerre hirtelen megvadult, és a férfi fejére támadt, szinte megskalpolva azt. A kiérkező rendőrök az ebet ezúttal is lelőtték.
A sérültet a mentők kórházba szállították.
Az esettel kapcsolatban szerkesztőségünk az alábbi információt kapta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányságtól március 3-án:
„Az esemény vizsgálata még folyamatban van, az eset körülményeit szakértő bevonásával vizsgálja a Szentendrei Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya.
Ezen vizsgálat tárgyát képezi annak tisztázása is, hogy mi válthatta ki az eb támadását. A sértett kihallgatása a körülményekre vonatkozóan a sérülései miatt még nem volt lehetséges. A férfi jelenleg is kórházi kezelés alatt áll.
A sértett az ebet már korábban is többször - a tulajdonos elmondása szerint kb. 15 alkalommal – vitte sétálni. Ehhez hasonló probléma a sétáltatások alakalmával soha nem merült fel.
Az állat – amely nem fajtatiszta, egy nagytestű, keverék eb - képzésben az eddigi információk szerint nem részesült.”
Kérdésünkre elmondták továbbá, hogy:
„Tájékoztatom továbbá, hogy a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság közterületen szolgálatot teljesítő hivatásos állománya intézkedéstaktikai képzések és lőgyakorlatok alkalmával rendszeresen képzést kap arra vonatkozóan, hogy hogyan járjanak el és intézkedjenek egy hasonló jellegű támadás kapcsán. ”
Mivel az áldozat ismerte a kutyát, ezért azt feltételezzük, hogy támadást vagy a férfi valamilyen (re)akciója, vagy egy másik kutya jelenléte válthatta ki, esetleg a kettő együttesen. Feltehetőleg a férfi ismerte az eb általános viselkedését és reakcióit hiszen megfigyelhette azt már a korábbi alkalmakkor. Amennyiben a kutyust mégsem ismerte eléggé, vagy nem figyelte meg a viselkedését korábban, esetleg nem rendszeresen sétált vele, indokolt lett volna szájkosarat tenni rá.
Ez az eset megelőzhető lett volna a szájkosár használatával. A kutya pedig képzéssel, tanítással és rendszeres foglalkoztatással nevelhető a kívánatos és elvárható viselkedésre.
A kutyatámadások megelőzésével kapcsolatban még sok tennivalónk van, ezért még foglalkozunk a kérdéssel, más szempontokból nézve is.
Reméljük, hogy a sérült férfi mielőbb felépül, és az ügy tanulságait is sikerül megfogalmaznunk a vizsgálat lezárását követően.
A kép csak illusztráció!
Sz. M.
SzRTI
|